Microsoft un yeni CEO su Satya Nadella!

Microsoft, en sonunda yeni CEO'sunu seçti! Üstelik, Bill Gates cephesinde de önemli değişimler var.

Microsoft, yeni CEO'su olarak Satya Nadella'yı seçtiğini duyurdu. Satya Nadella, Microsoft'ta Bulut ve Kurumsal Çözümler Bölümü Başkanlığı görevindeydi.

20 yılı aşkın süredir Microsoft'ta görev yapan Nadella, firmaya 1992'de Sun Microsystems'teki kısa görevinin ardından katılmıştı. Microsoft'ta Araştırma ve Geliştirme bölümünün başında rol alan Nadella, Çevrimiçi Hizmetler Bölümü'nde ve İş Bölümü'nde de başkan yardımcılığı yaptı. Satya Nadella, CEO seçilmeden önce Microsoft'un Bulut ve Kurumsal Çözümler Bölümü Başkanı olarak görev yapıyordu. Nadella, bulut hizmetleri piyasasında Microsoft'a kazandırdığı başarılarla tanınıyor.

Microsoftun CEOS'u

Microsoft kurucusu Bill Gates, yeni CEO'yla ilgili yaptığı açıklamada "İçinde bulunduğumuz dönüşüm sürecini yönetebilecek Satya Nadella'nın daha uygun bir isim düşünemiyorum. Satya sağlam mühendislik becerileri, iş odaklı vizyonu ve insanları bir araya getirebilme becerisiyle kendini kanıtlamış bir lider. Satya'nın teknolojinin kullanımına ve dünyayı değiştirme gücüne dair vizyon ve öngörüleri, Microsoft'un ürün odaklı inovasyon ve büyümeye yönelik bundan sonraki adımları atmasında yol gösterici olacaktır" dedi.

Ahmet Ayyıldız Kimdir?

Yorum Yaz

Yorumlar (0)