Tunçmatik'ten şık tasarımlı yeni bir UPS!

Kesintisiz güç kaynaklarının önemli ismi Tunçmatik'in yeni UPS'i akıllı düğme ve fazlasına sahip!

 

44 yıldır Türkiye'nin enerji çözümleri markası olarak hizmet veren Tunçmatik, ev ve işyerleri için ürettiği yeni kesintisiz güç kaynağı ürünü Lite II ile dikkat çekiyor. Lite II, bilgisayarları elektrik kesintilerinden korumayı amaçlarken, en yeni teknolojilerle veri kaybını sıfıra indiriyor. Mikro işlemci kontrolü sayesinde ise yüksek güvenilirliği garanti ediyor.

Lite II'nin en önemli özellikleri arasında akıllı düğme teknolojisi bulunuyor. UPS çalışırken elektrik kesilmesi durumunda UPS akü moduna geçerek sesli alarm veriyor. Bu durumda akıllı düğmeye bir kez basmak UPS alarmını susturuyor. (Akıllı düğmeye tekrar basıldığında sesli alarm aktif olabiliyor) Akü seviyesi kritik konuma geldiğinde ise sesli alarm yeniden çalışmaya başlıyor.

Tunçmatik'in yeni ürünü Lite II tasarımıyla da tüm gözleri üzerinde topluyor. Hafif ve küçük yapısıyla, sınırlı çalışma alanlarında yer sorununu ortadan kaldırırken, son derece şık görünümü ve dekoratifliğiyle de tercih edilebilirliği artırıyor.

650 VA - 850 VA olarak iki farklı güçte kullanıcıyla buluşan Lite II'nin, şebeke yokken çalışmasını sağlayan aküden başlatma (Cold Start) özelliği ve enerji tasarrufu için yeşil enerji fonksiyonu (Ürünler 50w'ın altında, yük yokmuş gibi algılıyor ve kendisini kapatıyor.) da bulunuyor.

Özellikle bilgisayarlar için tasarlanan ürün, elektrik kesintisi durumunda 2 - 6 milisaniye içerisinde etkin duruma geçip, sisteme minimum 10 - 15 dakika ( sürüme göre ) arasında güç sağlıyor. Lite II'nin, kısa devre-aşırı yük koruması ve otomatik voltaj regülasyon özellikleri de bulunuyor.

 

Ahmet Ayyıldız Kimdir?

Yorum Yaz

Yorumlar (0)