Web Tasarım

Web Tasarım Nedir?

İnternet sağlayıcıları ve tarayıcıları aracılığı ile çalışan içerisinde görseller ve yazı içeriklerinden oluşan dijital sayfalardır. Bu sayfalar ve içerikler ilgili ziyaretçi ve kullanıcılara dijital ortamda sunulur. 
Web tasarımı – web sitesi bireysel ya da kurumların hizmetlerini ve ilgili içeriklerini sunabildikleri bir dijital platform olmak ile birlikle milyonlarda kullanıcıya hitap edebilir, örnek olarak yükleyeceğiniz bir içerik arama motorları tarafından kayıt altına alındıkça görünürlüğü artabilir. Web tasarım günümüzde çok önemli bir rol oynarken olmaz ise olmazlar arasında ilk sıralarda yer almaya başlamıştır.
Neredeyse artık tüm firmaların web siteleri mevcut olmak ile birlikte ürün veya hizmet türlerine online olarak kullanıcılarına rahat bir şekilde gösterebilmektedirler.
Web tasarımı günümüzde birçok farklı çeşitte değerlendirilebilir;
•    E-Ticaret (Ürünlerinizin fiyat ve detayları ile gösterildiği)
•    Sadece ürünlerinizin gösterildiği
•    Tanıtım – verdiğiniz hizmet ile ilgili detay paylaşımı
Şeklinde kategorize edilebilir, ve birçok farklı şekilde de web siteleri mevcuttur fakat günümüzde en sık kullanılan ve popüler olanlar yukarıdaki seçeneklerde belirtilenler gibidir.

 

 

 

 

 

Web Tasarımı Nasıl Yapılmalıdır ?

•    İhtiyacınız yönelik projenin belirlenmesi
•    Alt yapı kodlanma işlemlerinin tamamlanması
•    İçerik (yazı) optimizasyonu çalışması
•    Gerekli kısımlara ve içeriklere grafiklerin hazırlanması
•    Arka planda yönetilebilir bir panelin hazırlanması
•    Panel eğitim ve optimizasyon süreci
•    Test aşaması
•    Son olarak değerlendirme
•    Yayına almak ile birlikte gerekli Google araçlarına kayıt yapılması.

 

İhtiyacınıza yönelik projenin belirlenmesi;
Öncelikle bireysel olarak ya da kurumsal olarak hangi türden çalışma yapılacağı belirlenerek faaliyetler göz önüne alınır, sonrasında gerekli analizler yapılarak karar verilen amaç doğrultusunda web sayfasında neler yapılacağı belirlenir.
Alt yapı kodlama işlemlerinin tamamlanması;
Ahmet Ayyıldız olarak size sunulacak olan web tasarım – web sitesi örnekleri içerinden ilginize çeken tasarımı belirledikten sonra tasarımın çalışabilecek duruma gelmesi ve belirlediğiniz içeriklerin ilgili kısımlara yerleştirilmesi üzerine kodlama işleme başlanıp alt yapı başlatılabilir, bu konuda bir örnek vermek gerekir ise inşaat başlamadan önce betonun ve kolonların tamamlanması diyebiliriz sonrasında ise karşılıklı istişarede bulunarak alanların doldurulmasıdır.
İçerik (yazı) optimizasyonu çalışması;
Talep etmiş olduğunuz web tasarımında hizmetiniz ya da ürünleriniz nasıl olursa olsun sayfa ve sayfalarınızın içlerinde bulunacak yazılar oldukça önem taşır yapabileceğiniz ufakta olsa bir yazım hatası bir anda arama motorlarının kayıt altına alınması ile birlikte kullanıcılara bir anda gösterilebilir ve silmek ya da düzenlemek için çok geç kalmış olabilirsiniz. Ahmet ayyıldız olarak yazı konusunda profesyonel içerik hazırlayıcılar tarafından destek almanızı öneririm.

 

Gerekli kısımlara ve içeriklere grafiklerin hazırlanması;
En önemli konulardan bir tanesi de web tasarımın içerisinde bulunan grafiklerinizdir, grafiklerinizin kodlama ve içerik kadar önem taşıdığını hiçbir zaman unutmayın. Kendinizi ya da markanızı temsil edecek olan her bir görsel yüksek önem taşır – dikkatle hazırlanması gerekir ve kullanıcıları yormayacak görsellerden oluşmalıdır.

 

Arka planda yönetilebilir panel hazırlanması ve panel eğitim süreci;
Ahmet ayyıldız olarak yapılan tüm projelerde arka planda neredeyse sitenizin tüm kısımlarını yönetebileceğiniz (içerik ekleme çıkarma – görsel değiştirme ) bir panel oluşturulur. Gerekli site teslimi yapılırken ise oluşturulan panelin nasıl kullanıldığı konusunda 2 saatlik bir eğitim süreci başlar ve özenle karşı tarafa iletilir. En önemli ise alacağınız hizmet 3 ay ücretsiz servis kapsamındadır.

 

Test aşaması;
Web tasarım işlemleri içerikleri ve grafikleri ile birlikte tamamlandıktan sonra web sitesini hızlı bir şekilde test aşaması ortamında değerlendirilir. Örnek olarak iletişim formu gönderimleri doğru yapılıyor mu, ya da kodlama tarafında içerikler yanlış görünüyor mu gibi.

 

Son olarak değerlendirme;
Karşılıklı olarak anlaşmanın ilk başındaki süreçlerde konuşulan tüm konuların ve istenilenlerin yapılmış olması değerlendirilir, gerekli kontroller yapılır ve teslim edilir.

 

Yayına alınması ve Google kayıtlarının yapılması;
Bir web tasarım yani web sitesi oluşturulup tamamlandığında aslında tam olarak bitmiş sayılamaz, tamam kullanıcı bitmiş olarak görüntüleyebilir fakat bazı Google araçlarına yapılan sitenin kayıtlarının yapılması gerekmektedir. Bu kayıtlar Google Analytics ve Google Search Console araçları üzerinden yapılır ve siteye ilgili kodlar eklenir. Ahmet ayyıldız olarak gerekli Google kayıtları web sitenize yapılır ve son aşama olan teslim süreci içerisine dahildir, fakat teslimden sonraki Google araçları üzerindeki destekler ekstra ücrete tabi tutulur.

 

Aşağıdaki başlıkları inceleyerek size en uygun olan web sitesi içeriklerini karar verebilirsiniz;
•    Kişiye özel kontrol panelli site
•    Sektörel bazda kontrol panelli site
Kişiye özel kontrol panelli web sitelerine örnek vermek gerekir ise , istediğiniz özelliklerde ve görüntüde yapılarak resim yazı gibi materyalleri kendiniz değiştirebilirsiniz. Tsarım ve yazılım konusu tarafınıza özgün olarak hazırlanmaktadır.

Sektörel bazda kontrol panelli sitelere örnek vermek gerekir ise, emlak, ana okulu gibi sektörlere hazırlanan paket sitelerin güncelleme işlemlerini kişiye özelde olduğu gibi kendiniz oluşturabilir ve yönetebilirsiniz.

Ahmet Ayyıldız olarak Türkiye’nin tüm illerine hizmet vermek ile birlikte referans alabileceğiniz portföyün çoğunluğu Sakarya ilinden oluşmaktadır. Sizde uygun fiyatlara iyi bir web sitesi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Hemen teklif alabilir veya whatsapp üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.
 

Ahmet Ayyıldız Kimdir?