Sosyal Medya

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal medya; kullanıcıların kendilerinin oluşturdukları yazıları veya görüntüleri rahatlıkla paylaşabildiği bir online ağ platformu olarak adlandırabilir. Sosyal medya neredeyse tüm dünya genelindeki bireyler ve kurumlar tarafından da aktif olarak kullanılmaktadır. Bu sebeple en etkili iletişim kaynağı rolü oynamak ile birlikte bireylerin birbirlerine ulaşımını da kolaylaştırmaktadır. Tüm sosyal medya kullanıcıları günlük yaşanan olayları – fotoğraf paylaşımlarını – ve benzerleri olmak ile birlikte birçok etkinliği takip edebilir ve ilgilendiği konulara yorumlarda bulunabilir.
Günlük yaşantımızın neredeyse tamamını kaplayan ve sürekli meraklanılan sosyal medya paylaşımları ve haberleri, gelenekse medya da ön plana çıkmaya başladı.

Sosyal Medya Neden Gereklidir?

Sürekli gelişen teknolojik çağımızda sosyal medya kullanımı neredeyse zorunlu hale geldi diyebilir duruma geldi diyebiliriz. İster bireysel olarak istenirse de kurumsal olarak tüm sosyal medya online platformlarında bulunabilir ve bilinirliğimizi veya marka bilinirliğimizi arttırabiliriz. 

 

 

 

 

Sosyal Medyanın Önemi

Sosyal medya bireylerin ya da kurumların hedef kitlesiyle direkt olarak iletişim ve etkileşim konusunda en etkili kaynaklardan biridir, bu nokta da özellikle kurumlar belirledikleri hedef kitlelere hizmetlerini ve marka imajlarını rahatlıkla yansıtabilmektedirler. Sosyal medyanın öneminin devreye girdiği bu aşamada ise kullanıcılar ilgilendikleri ürün veya hizmet ile ilgili kolayca fikirde bulunabilir ve kurumlar ile iletişim kurabilirler. Önemli olan diğer etkenlerden biri ise sosyal medyayı sadece marka bilinirliği olarak kullanmamaktadır, yani oluşturmuş olduğunuz sayfalar üzerinde çok nadir paylaşımlar yapıp kullanıcılarına yorumlarına ve etkileşimlerine yanıt vermemeniz sizleri olumsuz yönde etkilemek ile beraber marka imajınız konusunda kullanıcı tarafından olumsuz sezgilere yol açabilir.

Sosyal Medyanın Öneminin En Etkili Sebepleri
•    Nitelikli size en uygun müşteri kitlesine sahip olabilirsiniz.
•    Marka imajınızın artması ile beraber bilinirliğinizin yükselmesi
•    Sosyal medya platformlarındaki reklam kampanyalarını kullanarak gelişmiş hedefleme ve satış veya tanıtım potansiyeli
•    Kolaylıkla topluluk oluşturma ve markanızla ilgilenen kullanıcılar
•    Dünyanın her yerinden erişilebilir durumda olmanız.

Ahmet Ayyıldız Sosyal Medya Yönetimi

Öncelikle sosyal medya platformunda hangi kanalı veya kanalları kullanacağınız karşılıklı olarak ihtiyaç analizine göre netleştirilir.
•    Platform ve ihtiyaç analizi
•    Rakip analizi
•    Marka değer analizi
•    Hedef ve hedef kitleler
•    İçerik üretimi ve kurumsallık
•    Reklam yönetimi ve planlanması
•    Bütçe ve hesap optimizasyonu
•    Raporlama

Bireysel ya da kurumsalar hesaplarınızın yönetimlerinde birçok detaya dikkat etmek durumunda kalırsınız, örnek olarak bir markanın sosyal medya hesaplarını yönetmek iyi bir sosyal medya kullanıcı olmaktan ibaret değildir. Profesyonel seviyede kullanım için kalıcı olmanız çok önemlidir.
Yapılacak olan tüm hedefleme ve optimizasyonlar dikkatle ve önemle işlenmelidir, içerik planlamasının yapılmasında oluşturulacak içeriklerin kurumsallığı ve göze hitabı gibi kriterlerin öncelikle baz alınması gereklidir. Biz sizler için bahsi geçen tüm bu konularda gerekli analizleri yaparak ihtiyacınızı belirledikten sonra, onayınız doğrultusunda harekete geçiyoruz.
Yazılı olan öncelikle ihtiyaç analizi karşılıklı olarak belirlenerek çıkarılacak yol haritası üzerinden ilgili sosyal medya platformlarında hesap yönetimine başlanabilir.
İstek doğrultusunda reklam paketinden yararlanmayıp sadece hesap yönetimi ve içerik tasarımları konusunda da destek alabilir düzenli olarak sayfanızda içerikler yayınlatabilirsiniz.

Sizde sosyal medya hesaplarınızın bilinirliğini arttırmak ve reklam potansiyeli ile hedef kitlenize ulaşmak istiyorsanız hemen teklif alabilirsiniz.
 

Ahmet Ayyıldız Kimdir?